Još jedan "Movembar" je pred nama – mesec borbe protiv raka prostate i testisa.

Iako je rizik od zaraze COVID-19 sveprisutan, ne smemo zaboraviti na rizike svih drugih bolesti kojima smo izloženi i čiji ishodi mogu biti fatalni.

Ako imate 35 i više godina i imate dobrovoljno zdravstveno osiguranje Wiener Städtische osiguranja, obezbeđen Vam besplatan ultrazvučni pregled bešike i prostate sa analizom tumor markera PSA u Opštoj bolnici "Aurora".

Najkasnije do 30.11. zakažite pregled u Opštoj bolnici „Aurora“ pozivom call centra na brojeve telefona:

Ako želite da obavite dodatne preglede, možete ih zakazati pozivom Medicinskom call centru Wiener Städtische osiguranja, na broj:

Ne dozvolite da budete deo loše statistike: saznajte više o raku testisa i raku prostate, naučite kako da prepoznate prve simptome, pazite na svoje i zdravlje svojih bližnjih, obavljajte redovne samopreglede i preglede kod lekara specijalista i ohrabrite muškarce iz svoje okoline da urade isto.

Budite odgovorni i razgovarajte o ovoj temi, ne samo u novembru – već svakoga dana.

Zato Vas pozivamo da aktivno učestvujete u prevenciji ove bolesti, a preventivni ultrazvučni pregledi su od presudnog značaja za ranu dijagnostiku i pozitivan ishod lečenja.